28 września uczniowie klas III, IV, V wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ożennej.
Nim dotarli do Ośrodka Edukacji Ekologicznej, wzięli udział w terenowych zajęciach ornitologicznych. Pan Sławomir wytłumaczył uczniom, na czym polega praca ornitologa i w jakim celu obrączkuje się ptaki. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wypuszczać zaobrączkowane ptaki.
Z kolei w Ośrodku Edukacji Ekologicznej uczniowie wysłuchali prelekcji na temat różnic między śladami a tropami zostawianymi w naturalnym środowisku przez zwierzęta. Pan Sławomir wyjaśniał, czym są ślady oraz, że tropy pozostawiane przez zwierzęta różnią się wyglądem, zwłaszcza wielkością i kształtem. Inaczej będzie wyglądał odcisk lisiej łapy podczas spokojnej przechadzki, a inaczej, gdy zwierzę będzie polować lub uciekać. Dowiedzieli się, co to kuźnia, spała, wypluwka, kto odciska w podłożu szpile oraz czy pusta szyszka to zawsze sprawka wiewiórki. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania zadawane przez pana Sławka. „Nauka nie poszła w las”, gdyż uczniowie po prelekcji ruszyli w kierunku bobrowiska, poszukując tropów i śladów zwierząt.
Po zajęciach terenowych, w malowniczym jesiennym krajobrazie Magurskiego Parku Narodowego, był czas na aktywny wypoczynek oraz pieczenie kiełbasek.










